SOHBET`E BAĞLANINKesintisiz , Kaliteli ve dürüst...
sohbet icon
sohbet icon

Verilen Kilolar Nasıl Korunur

YAZAR : Hazan

14 Aralık 2016 | 12 24

Verilen Kilolar Nasıl Korunur FACEBOOK TA PAYLAŞ! TWITTER DA PAYLAŞ! GOOGLE DA PAYLAŞ!

25 KEZ GORUNTULENDI

0 KEZ YORUMLANDI

Çoğu insan verdiği kiloları koruyamaz ve zaman içinde geri alır. Bunun sebebi mevcut kiloyu koruma hakkında bilgi sahibi olmamaktır. Diyet programı bittikten sonra ve istediğiniz kiloya ulaştığınızda verdiğiniz kiloları geri almamak için çok dikkatli olunmalıdır.

Verilen Kilolar Neden Geri Alınır?

Birçok kilo vermek isteyip ulaştığı kiloda sonra tekrar kilo alan insanların yaptığı hata genellikle sağlıksız ve hızlı kilo vermektir. Bu durum genellikle kendini aç bırakarak gerçekleşir ve sonucunda verdiğinin daha fazlasını almak da vardır. Vücut aç bırakıldığında metabolizma daha fazla yeme isteği uyandırır. Önemli olan hızlı kilo vermek ya da kilo vermek değil de sağlıklı beslenme düzenini alışkanlık etmektir.

Kilo Koruma

Öğünlerimizde tabağın küçük olması fazla kalori almayı engeller. Porsiyon kontrolü çok önemlidir. Öğün atlamaktan daha çok, sık öğünler ve küçük öğünlere beslenmeliyiz.
Su tüketimi hem sağlık hem de cilt açısından çok önemlidir. Bu yüzden gün içerisinde bol bol su içmeyi unutmamak gerek. Bunun için her saat başı bir bardak su içmeyi alışkanlık haline getirebiliriz.

Ana yemeklerden önce mutlaka çorba içmeyi tercih edin. Sebze çorbaları ideal bir seçim olacaktır. Yeşil çay içmeyi alışkanlık edinin. Bitki çayları yağ yakımını destekler.
Sebzeleri ana öğünlerde alışkanlık edindiysek, meyveleri unutmayalım ve ara öğünlerimizde meyve tüketelim. Sos tüketmemeye dikkat edelim. Mayonez, ketçap gibi soslar kalori kaynaklarıdır. Kilo koruma döneminde bu soslardan uzak durun.

Diyet boyunca yiyemediğiniz fast food ürünlerini artık yiyebilirsiniz. Elbette birkaç şart ile. Mesela hamburger; ketçapsız, mayonezsiz ve bol salatayla yiyebilirsiniz. Yanında da yağsız ayran ya da su tercih edebilirsiniz. Şekerli içeceklerden de uzak durmak önemlidir.

Tuzdan uzak durun. Tuz yerine farklı baharatlar deneyin. Tuz diyet döneminde de, koruma döneminde de ve bu dönemlerin dışında da tüketilmemesi gerektiğini unutmayalım.
Spor yapmaya özen gösterin ya da haftada en az 3-4 kere yürüyüşe çıkın. Yürüyüş sayesinde metabolizma hızlanacak. Kaloriler yağ ya da kiloya dönüşmeyecektir.

BENZER YAZILAR

Yüz Sarkması İçin Maske Önerileri

Yüz Sarkması İçin Maske Önerileri

Zamanla yaş arttıkça ciltte yaşlanmayla başlar bu da yüzde sarkmalara neden olur. Cilt zamanla elastikliğini kaybeder. Cilt gevşeyerek sarkmaya başlar. Yaşlanmayla birlikte güneşin zararlı ışınları, alkol, sigara. gebelik, dengesiz beslenme, sıvı kayıpları da yüz sarkmasını arttırıcı etkenlerdendir. [...]

Gliserinli Yüz Maskesi Tarifi

Gliserinli Yüz Maskesi Tarifi

Gliserinli Yüz Maskesi Tarifi Cilt bakımı, aksatılmadan yapılması gereken bir bakım türüdür. Özellikle kadınlar cilt bakımlarına daha fazla özen gösterirler ve bu anlamda çok para harcamaktan çekinmezler. Fakat cilt bakımınızı yapmak için illa ki çok büyük paralar ödemenize gerek yoktur. Evdeki [...]

Cilt Temizleme Fırçaları Nasıl Kullanılmalı

Cilt Temizleme Fırçaları Nasıl Kullanılmalı

Yüz temizleme fırçasının amacı cildinizi ölü hücrelerden temizler ve lekelerin görünümünü azaltır ve cildin daha yumuşak görünmesine yardımcı olur. Yüz temizleme fırçasını doğru kullanırsanız cildin tahriş olmasını önlersiniz. Yüz temizleme fırçalarını cildiniz kuru ise en yumuşak şekilde [...]

ciltbakimi

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildinizi normal bir cilt bir cilt dengeli bir hale getirmek istiyorsanız öncelikle gün içinde mutlaka soğuk su ile yüzünüzü bir kaç defa güzelce yıkayın. Cildinize uygun temizleyici ile her gün temizleyin kesinlikle makyaj ile uyumayın çünkü cilde ciddi sorunlar yaratır. Temizledikten sonra yüzünüzü [...]

KULLANICILARDAN YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.