SOHBET`E BAĞLANINKesintisiz , Kaliteli ve dürüst...
sohbet icon
sohbet icon

Mumla Ahşap Eskitme Nasıl Yapılır

YAZAR : Hazan

23 Aralık 2016 | 13 11

Mumla Ahşap Eskitme Nasıl Yapılır FACEBOOK TA PAYLAŞ! TWITTER DA PAYLAŞ! GOOGLE DA PAYLAŞ!

29 KEZ GORUNTULENDI

1 KEZ YORUMLANDI

Modası hiçbir dönem geçmeyen ve hemen her sezona damgasını vuran eskimiş görünümlü ahşap objeler ve mobilyalar, kullanıldıkları mekanları nostaljik ve sofistike bir görünüme ulaştırır. Antreden salona, mutfaktan balkona kadar evin her köşesinde kullanabileceğiniz ve yaşadığınız ortama sıcak bir hava katmanızı sağlayacak ahşap eşyalara çok kolay bir şekilde ve az malzeme ile kendiniz de eskimiş görünüm kazandırabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız yazımızda mumla ahşap eskitme nasıl yapılır sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Mum ile Ahşap Eskitme Yöntemi

Kolay ve masrafsız bir eskitme yöntemi olan mum ile eskitme, evinizde pratik bir şekilde uygulayabileceğiniz yöntemlerin başında gelir. Ahşap obje, mum ve boya kullanarak gerçekleştireceğiniz birkaç kolay işlem sayesinde istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz.

Yapılması Gereken İşlemler ve Püf Noktaları

Seçilen ahşap objeye zımpara yapılır ve yüzey tamamen temizlenerek boyaya hazır hale getirilir. Eskitme işleminden sonra alttan görünmesi istenilen bir renk ile ahşap birkaç kat boyanır. Boyanan ahşap obje tamamen kuruduktan sonra objenin her yerine boyama işlemi ile aynı yönde olacak şekilde mum sürülür. Bu işlem yapılırken mumun ahşap objenin her yerine dağılmış olmasına dikkat edilir.

Daha eski görünmesini istediğimiz köşe ve kenar gibi yerlere daha fazla miktarda mum sürülür. Mumlama işleminden sonra ahşabın üzerinde kalan fazla mumlar bir kağıt peçete ya da zımpara yardımı ile temizlenir. İstenilen farklı bir renk ile ahşap obje son kez yeniden boyanır. Boya kuruduktan sonra bir zımpara ile eskitme işlemi tamamlanır.

Alttan görünecek renk daha koyu tonlarda seçilirse ve son boyama işleminde ise açık tonlarda bir boya rengi tercih edilirse çok daha iyi ve başarılı bir sonuç alınabilir. Ayrıca son zımparalama adımında ahşabın yüzeyini farklı oranlarda zımparalanarak daha doğal ve güzel bir görünüm elde edilebilir.

BENZER YAZILAR

Mobilya Perde Uyumunda Nelere Dikkat Edilmeli

Mobilya Perde Uyumunda Nelere Dikkat Edilmeli

İnsanlar evlerinin kullanışlı olmasının yanı sıra çok güzel bir görünüme sahip olmasını da ister. Bu doğrultuda en küçük ayrıntısına kadar düşünülerek yapılan dekorasyonlarda kişiler oldukça zorlu kararlar vermektedir. Mobilya seçimleri bu kararlar arasında en zor verilenler arasında [...]

traditional-bedroom

Ev Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri

  Oturma odasında bir duvarı diğer duvarlardan farklı bir renge boyayarak hoş bir hava yaratabilirsiniz. Aşağıdaki dekorasyon örneğinde olduğu gibi duvarlarınızda tablo, saat gibi aksesuarlar kullanmanın, ev dekorasyonunda tamamlayıcı unsur olduğunu unutmayınız. Odanızın köşelerinde [...]

İşte Size Muhteşem Bir Eve Sahip Olmanız İçin Öneriler

İşte Size Muhteşem Bir Eve Sahip Olmanız İçin Öneriler

İşte Size Muhteşem Bir Eve Sahip Olmanız İçin Öneriler Muhteşem bir eve sahip olmak herkesin en büyük hayalidir. Şık, gösterişli ve aynı zamanda rahat olan bir evde huzurlu bir yaşantı sürmek istiyorsanız sizlere önerilerde bulunmak istiyoruz. Muhteşem bir eve sahip olmak için dekorasyon konusunda [...]

KULLANICILARDAN YORUMLAR

  • Aralık 23, 2016 / 1:15 pm
    Hale

    Çok güzel tasarımlar oldu denemek istiyorum bende

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.