SOHBET`E BAĞLANINKesintisiz , Kaliteli ve dürüst...
sohbet icon
sohbet icon

Mobilya Perde Uyumunda Nelere Dikkat Edilmeli

YAZAR : Hazan

17 Aralık 2016 | 12 35

Mobilya Perde Uyumunda Nelere Dikkat Edilmeli FACEBOOK TA PAYLAŞ! TWITTER DA PAYLAŞ! GOOGLE DA PAYLAŞ!

19 KEZ GORUNTULENDI

0 KEZ YORUMLANDI

İnsanlar evlerinin kullanışlı olmasının yanı sıra çok güzel bir görünüme sahip olmasını da ister. Bu doğrultuda en küçük ayrıntısına kadar düşünülerek yapılan dekorasyonlarda kişiler oldukça zorlu kararlar vermektedir. Mobilya seçimleri bu kararlar arasında en zor verilenler arasında gösterilirken mobilyalara uygun perde seçimi çok daha zor bir iş olacaktır. Bu doğrultuda birçok kişi uzman kişilere mobilya perde uyumunda nelere dikkat edilmeli sorusunu yöneltirken sorunun cevabı içerisinde verilen birkaç ipucu kullanıcıları en doğru kararlara yönlendirmektedir.

İlk olarak kişilerin mobilya, parke ve yer döşemelerine karar vermeleri gerekir. Bu işlemlerin ardından perde seçimi gelmektedir. Genel olarak perdelerin mobilyaların ya da duvarların renginde seçilmesi önerilmez. Bu evde boğucu bir ortamın oluşmasına sebep olurken ürünlerin de kendisini göstermemesi gibi olumsuz bir durum ortaya çıkarır. Bunun yanında oturma grupları ile perdeler aynı renklerde seçilmese de aynı renklerin farklı tonlarında tercih edilebilir. Genel olarak aynı renklerde ürünü bulmak oldukça zordur.

Desenli Koltuklarla Hangi Perdeler Kullanılır?

Eğer oturma grupları farklı renklerden oluşan desenlere sahipse desenlerin renginde perdeler oldukça uyumlu bir görüntü sunacaktır. Genel olarak beyaz ve farklı bir renk kullanılarak hazırlanan oturma grupları olduğunda beyazın dışında yer alan renk ile aynı renkte perdeler seçilebilmektedir.

Bu etmenlerin dışında odaların ebatları da perde seçiminde son derece önemli olmaktadır. Perde seçiminde küçük ebatlarda bir oda için seçim yapılırken açık renklerin seçilmesi önerilmektedir. Bunun aksi durumda kişiler koyu renkli perdeler ile sıcak bir görüntü elde edebilir.

Perdelerin Kumaşının Dekorasyonda Önemi Var mıdır?

Perdeler ile oturma gruplarının kumaşlarının da benzer özelliklerde olması oldukça önemlidir. Parlak kumaşlar kullanılarak üretilen bir oturma grubunun yanına mat bir yapıda olan perdeler uyumlu gözükmez. Bu sebeple benzer özelliklerde perdelerin kullanılması gerekmektedir.

BENZER YAZILAR

Mumla Ahşap Eskitme Nasıl Yapılır

Mumla Ahşap Eskitme Nasıl Yapılır

Modası hiçbir dönem geçmeyen ve hemen her sezona damgasını vuran eskimiş görünümlü ahşap objeler ve mobilyalar, kullanıldıkları mekanları nostaljik ve sofistike bir görünüme ulaştırır. Antreden salona, mutfaktan balkona kadar evin her köşesinde kullanabileceğiniz ve yaşadığınız ortama sıcak bir [...]

traditional-bedroom

Ev Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri

  Oturma odasında bir duvarı diğer duvarlardan farklı bir renge boyayarak hoş bir hava yaratabilirsiniz. Aşağıdaki dekorasyon örneğinde olduğu gibi duvarlarınızda tablo, saat gibi aksesuarlar kullanmanın, ev dekorasyonunda tamamlayıcı unsur olduğunu unutmayınız. Odanızın köşelerinde [...]

İşte Size Muhteşem Bir Eve Sahip Olmanız İçin Öneriler

İşte Size Muhteşem Bir Eve Sahip Olmanız İçin Öneriler

İşte Size Muhteşem Bir Eve Sahip Olmanız İçin Öneriler Muhteşem bir eve sahip olmak herkesin en büyük hayalidir. Şık, gösterişli ve aynı zamanda rahat olan bir evde huzurlu bir yaşantı sürmek istiyorsanız sizlere önerilerde bulunmak istiyoruz. Muhteşem bir eve sahip olmak için dekorasyon konusunda [...]

KULLANICILARDAN YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.