SOHBET`E BAĞLANINKesintisiz , Kaliteli ve dürüst...
sohbet icon
sohbet icon

Hamilelikte İdeal Kilo Alımı Nedir

YAZAR : Hazan

24 Aralık 2016 | 13 15

Hamilelikte İdeal Kilo Alımı Nedir FACEBOOK TA PAYLAŞ! TWITTER DA PAYLAŞ! GOOGLE DA PAYLAŞ!

71 KEZ GORUNTULENDI

1 KEZ YORUMLANDI

Bir annenin en kutsal en zor ve aynı zamanda en keyifli dönemi hamilelik sürecidir. Bu süreçte en çok aklımıza takılan ise kilo! Bir kadın hem Bebeğin sağlığını hem de kendi sağlığını formunu korumaya hazır olmak zorunda bu süreçte.

Peki, hamilelikte ideal kilo alımı nedir?

Tabi ki ilk önce doğru ve dengeli beslenmek tıpkı normal hayatımızda olduğu gibidir. Etraftaki seslerden mümkün olduğunca uzak durun. “iki canlısın daha çok ye. ” “Hamilelikte çok Yemen Lazım bebek için” vs. halk arasındaki söylemler şöyle bir kapı dışarı lütfen.

Hamilelikte ideal kilo alımı nedir diye düşününce ikinci olarak süt ve süt ürünleri. Peki, doğru tüketim nasıl olur? Günde üç su bardağı kadar istediğiniz süt ve süt ürünlerinden tüketebilirsiniz. (üç bardak süt, iki bardak kadar yoğurt bir Bardak süt vs. )

Hamilelikte ideal kilo alımı nedir ‘in üçüncü önemli kısmında az ve sık tüketim günü üç öğün olarak değil yaklaşık beş ya da altı öğün olarak yaşam tarzınız ve standartlarınıza göre düzenlemelisiniz.

Hamilelikte ideal kilo alımı nedir ‘in bir başka kısmında sık tüketimdeki gıdalara değinelim.
Gün içerisinde fındık, badem, ceviz(dörder ya da beşer adet) haftanın iki günü et iki günü balık tüketmeye özen göstermeliyiz. Bunu dilediğiniz öğünde kendinize armağan edebilirsiniz. Bunların yanında kafein tüketimi minimum olmalı, asitli içeceklerden kesinlikle uzak durulmalı, alkol her zaman olduğu gibi hamilelik döneminde de yol arkadaşı tüketim hem sizin hem bebeğinizin sağlığı için çok sakıncalı.

Hamilelikte ideal kilo alımı nedir dedik ve son olarak kaç kilo alırsak doğru bir beslenme izlemiş oluruna kadar geldik. Sağlıklı bir bünye ortalama 13-14 kilo almış olarak Doğuma hazırdır. Ufak egzersizlerden kilonuzu dengede tutmak için destek alabilirsiniz.

BENZER YAZILAR

Yüz Sarkması İçin Maske Önerileri

Yüz Sarkması İçin Maske Önerileri

Zamanla yaş arttıkça ciltte yaşlanmayla başlar bu da yüzde sarkmalara neden olur. Cilt zamanla elastikliğini kaybeder. Cilt gevşeyerek sarkmaya başlar. Yaşlanmayla birlikte güneşin zararlı ışınları, alkol, sigara. gebelik, dengesiz beslenme, sıvı kayıpları da yüz sarkmasını arttırıcı etkenlerdendir. [...]

Gliserinli Yüz Maskesi Tarifi

Gliserinli Yüz Maskesi Tarifi

Gliserinli Yüz Maskesi Tarifi Cilt bakımı, aksatılmadan yapılması gereken bir bakım türüdür. Özellikle kadınlar cilt bakımlarına daha fazla özen gösterirler ve bu anlamda çok para harcamaktan çekinmezler. Fakat cilt bakımınızı yapmak için illa ki çok büyük paralar ödemenize gerek yoktur. Evdeki [...]

Cilt Temizleme Fırçaları Nasıl Kullanılmalı

Cilt Temizleme Fırçaları Nasıl Kullanılmalı

Yüz temizleme fırçasının amacı cildinizi ölü hücrelerden temizler ve lekelerin görünümünü azaltır ve cildin daha yumuşak görünmesine yardımcı olur. Yüz temizleme fırçasını doğru kullanırsanız cildin tahriş olmasını önlersiniz. Yüz temizleme fırçalarını cildiniz kuru ise en yumuşak şekilde [...]

ciltbakimi

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildinizi normal bir cilt bir cilt dengeli bir hale getirmek istiyorsanız öncelikle gün içinde mutlaka soğuk su ile yüzünüzü bir kaç defa güzelce yıkayın. Cildinize uygun temizleyici ile her gün temizleyin kesinlikle makyaj ile uyumayın çünkü cilde ciddi sorunlar yaratır. Temizledikten sonra yüzünüzü [...]

KULLANICILARDAN YORUMLAR

  • Aralık 24, 2016 / 1:17 pm
    yaren

    Çok Güzel Bir konuya değinmişsiniz bencede en ideal diyet bu

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.