SOHBET`E BAĞLANINKesintisiz , Kaliteli ve dürüst...
sohbet icon
sohbet icon

Gözlük Kullananların Asla Yapmaması Gereken Makyaj Hataları

YAZAR : Hazan

25 Haziran 2017 | 14 35

Gözlük Kullananların Asla Yapmaması Gereken Makyaj Hataları FACEBOOK TA PAYLAŞ! TWITTER DA PAYLAŞ! GOOGLE DA PAYLAŞ!

67 KEZ GORUNTULENDI

0 KEZ YORUMLANDI

Gözlük kullananların asla yapmaması gereken makyaj hataları
Gözlük kullanmak çok sıkıcı bir durum olabilir. Ama göz sağlığı için gözlük kullanmamız şarttır. Bunun için sizlere gözlük kullananlara özel asla yapmamaları gereken bazı makyaj hataları adlı bir makale hazırladık.
Gözlük takmak demek makyaj yaparken biraz daha dikkatli olmak demektir. Bazı püf noktalar sayesinde çerçeveler arkasında daha hoş gözler yaratabilirsiniz.
Gözlük takanlar için çok önemli bir uyarıdır. Gözlük kullananların yaptığı makyaj hatalarından ilki kaşları atlamaktır. Kaşlar çok önemlidir. Gözlük takan bir kişinin yapması gereken ilk şey kaş boşluklarını kalem yardımı ile doldurmasıdır.
Özellikle gözlük takarken göz altındaki halkalar daha belirginleşir. Bu durumun nedeni gözlüğün gölge yapmasıdır. Bunu da özellikle gözlük takan bayanların yapmadığı bir hatadır. Bu hata ise kapatıcı kullanamamaktır. Gözlük takanlar halkaları kapatmak için kapatıcıyı unutmamaları gerekir.
Gözlük takarken burun üzerindeki t bölgesi daha parlak hale gelir. Bu parlamayı gözlük takanlar hep unutur. Bu yüzden gün içerisindeki makyajlarda t bölgesine pudra sürmeleri çok önemlidir.
Gözlük takan kişiler koyu bir şekilde allık sürme işleminden uzak durmaları çok önemlidir.
Gözler gözlük altında kaldığı için ekstra bir özen hak ederler. Bunun için makyaj yaparken yapılan hatalardan bir diğeri gözlük takanların far sürmemesidir.
Gözlük takanlarda dediğimiz gibi kaşlar ve ayrıca dudaklar unutulmamalıdır. Dudakların daha dolgu olması çok önemlidir. Bunun için mat renkler her zaman ruj rengi seçimleri arasında yer almalıdır.

BENZER YAZILAR

Rujun Kalıcılığı Nasıl Artırılır

Rujun Kalıcılığı Nasıl Artırılır

Özel bir davettesiniz ve sohbetin tam ortasında birden aklınıza takılıyor, rujunuzun hala dudaklarınızda olup olmadığı... Bir koşu tuvalete gidiyorsunuz, rujunuzu tazeleyip yerinize dönüyorsunuz ve sohbeti kaçırdığınızı fark ediyorsunuz. Üstelik aynı olayı birden fazla kez yaşıyorsunuz. Peki rujunuzu [...]

Ruj Sürmenin İncelikleri

Ruj Sürmenin İncelikleri

Rujlara adeta aşığız, hatta farklı farklı renkler keşfetmekten zevk alıyoruz fakat sürmeyi mi beceremiyoruz? Ruj sürmenin çok çok kolay bir kaç tekniği bulunmaktadır. Ben de sizinle birlikte bunları söyleyeceğim ve bu konuyu aydınlatacağız. Ruj sürerken ilk dikkat etmemiz gereken nokta kenarlara [...]

Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Kırmızı ruj gerek güzelliği gerekse çekiciliği kadınlar için vazgeçilmezleri arasında fakat bu renk ruju sürmek maalesef özellikle acemiler için pek kolay değil. Bu nedenle sevipte kullanamayan pek çok kişi mevcut. Kırmızı ruju sürmek istiyorsanız fakat kendinize yakıştıramıyorsanız veya ruj sürme [...]

Dudak Kontürleme Nasıl Yapılır

Dudak Kontürleme Nasıl Yapılır

İlerleyen zaman, her alanda olduğu gibi makyaj alanında da yeni gelişmelere ve yeni tekniklere olanak sağlıyor. Önceleri biraz göz makyajı, biraz pudra ve bir rujla sınırladığımız makyaj; şimdilerde kapatıcılar, pudra fondötenler, makyaj bazları ile çok daha farklı bir noktaya taşınmış durumda. Tabii [...]

KULLANICILARDAN YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.