SOHBET`E BAĞLANINKesintisiz , Kaliteli ve dürüst...
sohbet icon
sohbet icon

Ciltte Meydana Gelen Kırışıklıkları Önleyen Bakım İpuçları Nelerdir

YAZAR : Hazan

1 Aralık 2016 | 11 38

ciltte-meydana-gelen-kirisikliklar FACEBOOK TA PAYLAŞ! TWITTER DA PAYLAŞ! GOOGLE DA PAYLAŞ!

54 KEZ GORUNTULENDI

0 KEZ YORUMLANDI

Genellikle 30’lu yaşların son zamanlarında yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayan kırışıklıklar herkesin en korktuğu durumlardan birisidir. Yüzünüzdeki kırışıklıkları engellemek için birçok yöntemi kullanabilirsiniz. Maskeler, yüz egzersizleri ve sağlıklı yaşam tarzı çok önemlidir.

Kırışıklık Önleyici Maskeler Ne İşe Yarar?

Cildinizde meydana gelebilecek kırışıklıkları önlemek, sarkmayı engelleyip sıkılık sağlamak, kuruluğun önüne geçmek için nemlendirme yapmak gerekmektedir. Sağlıklı Beslenmenin Önemi Bunun yanında sağlıklı beslenme ve aktif bir yaşam tarzı da cilt bakımında önemli olan konulardır.

Yaşlılık Belirtileri Nasıl Azaltılabilir?

Yaşlılık belirtilerini azaltan doğal anti aging formülleri, cildi sağlıklı tutmayı sağlayan doğru beslenme uygulamaları ve düzenli yapacağınız yüz egzersizleri sayesinde yaşlanma belirtilerini azaltabilir ve yaşınızın her artışında bu durumun cildiniz üzerindeki olumsuz etkilerini yavaşlatabilirsiniz.

Yüz Egzersizleri ve Yüz Yogası

Düzenli olarak yapacağınız yüz yogası ile genç ve diri bir görüntü elde etmek ve kırışıksız bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde cildiniz daha canlı ve sıkı bir hale gelecektir. Yüz yogası yaparak yüzün ovalinde, çenede ve yanaklarda kaybedilen şekil ve sarkık bölgeler toparlanabilmektedir ve elastikiyetini kaybetmiş olan kaslar daha sıkı bir hal almaktadır.

Düzenli Yaşam Yaşlanmayı Önler

Cildi en çok etkileyen en önemli konu düzenli yaşamdır. Sağlıklı beslenme, düzenli spor yapmak, uyku düzeni, stresle baş edebilme, güneşten korunma ve mutlu olmayı başarabilmek gibi etkenler cildin güzelliğini korumada en çok dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Kan Dolaşımını Engellemek İçin Masaj

Masaj yapmak ciltteki kan dolaşımını hızlandırıp lenfleri boşalttığından dolayı yüzünüze düzenli masaj yaptığınızda yüzünüzdeki şişik ve su toplamış gibi görüntüyü uzaklaştırabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak farklı içeriklere sahip kremlerden cildiniz için uygun olanını tercih ederek de kırışıkları gidermek mümkün olabilmektedir.

BENZER YAZILAR

Yüz Sarkması İçin Maske Önerileri

Yüz Sarkması İçin Maske Önerileri

Zamanla yaş arttıkça ciltte yaşlanmayla başlar bu da yüzde sarkmalara neden olur. Cilt zamanla elastikliğini kaybeder. Cilt gevşeyerek sarkmaya başlar. Yaşlanmayla birlikte güneşin zararlı ışınları, alkol, sigara. gebelik, dengesiz beslenme, sıvı kayıpları da yüz sarkmasını arttırıcı etkenlerdendir. [...]

Gliserinli Yüz Maskesi Tarifi

Gliserinli Yüz Maskesi Tarifi

Gliserinli Yüz Maskesi Tarifi Cilt bakımı, aksatılmadan yapılması gereken bir bakım türüdür. Özellikle kadınlar cilt bakımlarına daha fazla özen gösterirler ve bu anlamda çok para harcamaktan çekinmezler. Fakat cilt bakımınızı yapmak için illa ki çok büyük paralar ödemenize gerek yoktur. Evdeki [...]

Cilt Temizleme Fırçaları Nasıl Kullanılmalı

Cilt Temizleme Fırçaları Nasıl Kullanılmalı

Yüz temizleme fırçasının amacı cildinizi ölü hücrelerden temizler ve lekelerin görünümünü azaltır ve cildin daha yumuşak görünmesine yardımcı olur. Yüz temizleme fırçasını doğru kullanırsanız cildin tahriş olmasını önlersiniz. Yüz temizleme fırçalarını cildiniz kuru ise en yumuşak şekilde [...]

ciltbakimi

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildinizi normal bir cilt bir cilt dengeli bir hale getirmek istiyorsanız öncelikle gün içinde mutlaka soğuk su ile yüzünüzü bir kaç defa güzelce yıkayın. Cildinize uygun temizleyici ile her gün temizleyin kesinlikle makyaj ile uyumayın çünkü cilde ciddi sorunlar yaratır. Temizledikten sonra yüzünüzü [...]

KULLANICILARDAN YORUMLAR

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.