SOHBET`E BAĞLANINKesintisiz , Kaliteli ve dürüst...
sohbet icon
sohbet icon

Aşk Ve Sevgi Arasında Ki Fark Nasıl Anlaşılır?

YAZAR : Hazan

3 Ocak 2017 | 6 49

Aşk Ve Sevgi Arasında Ki Fark Nasıl Anlaşılır FACEBOOK TA PAYLAŞ! TWITTER DA PAYLAŞ! GOOGLE DA PAYLAŞ!

64 KEZ GORUNTULENDI

1 KEZ YORUMLANDI

Aşk, dünya üzerinde yaşayan canlı varlıkların arasındaki en güçlü bağdır. Sevgi ise daha dar anlamda aşkın içinde yer alan güzel duygulardır. Aşk ve sevgi her zaman iç içe olmuş iki önemli kavramdır. Birbirine karıştırmak ise doğru değildir. Çünkü sevgisi olan herkes aşıktır diyemeyiz.

 

Aşk mı? Sevgi mi?

 

Aşk her insanın sahip olamayacağı çok özel bir duygudur. Sevdiğimiz kişiye bile aşık olup olmadığımızı anlayamayız bazen. Sevdiğimiz için mi beraberiz yoksa aşık olduğumuz için mi bilmeden yaşarız. Aşk ve sevginin iç içe girmiş olmasına rağmen farkları bulunmaktadır.

 

Peki, nedir bu farklar?

 

Öncelikle sevgisi olan insandan daha az olan aşık insan vardır. Sevgi sınırlı olan bir duygu olabilir ama aşk öyle değildir. Sevgi bitse de aşk devam eder. Bu aslında en önemli farktır. Biri sonsuzluk yeteneğine sahipken diğeri geçici olabilir. O yüzden geçici duyguları kalıcı yapmaya çalışmalıyız.

 

Duygular karmakarışık olduğu zaman içimizdeki sevgi aşka dönüşüyor olabilir. Yani aşkın başlangıcı sevgiden geçer. Sevgimiz aşka dönüştüğü zaman ise sevgiden eser kalmaz sadece aşk görünür. Bu açıdan yukarıda bahsettiğimiz şekilde ikisini karıştırmamalıyız. Hem sevgi hem de aşk gönlümüzün dışarı vurduğu duygulardır. Sevgi belki de hayatımızın her anında görünebilir. Bir insanın köpeğine olan sevgisi, bir çocuğun oyuncağına olan sevgisi, bir hayvanın yavrusuna olan sevgisidir.

 

Sevgi o kadar çok ki saymakla bitmez. Ama aşk öyle değildir bazen hayatımızda hiç olmaz ve hiç göstermez kendisini. Herkes arar ama bulamaz Sevgiyi bulmak kolayken aşkı bulmak zordur. Ve hatta bazen imkansızdır.

 

Aşk ve sevgi bize verilmiş en güzel ve en anlamlı duygulardır. Bu güzel duygulardan fazlaca yararlanmayı bilelim. Birbirinden ayrılsa da biz her zaman sevgimizi aşka dönüştürmeye çalışalım.

BENZER YAZILAR

Rujun Kalıcılığı Nasıl Artırılır

Rujun Kalıcılığı Nasıl Artırılır

Özel bir davettesiniz ve sohbetin tam ortasında birden aklınıza takılıyor, rujunuzun hala dudaklarınızda olup olmadığı... Bir koşu tuvalete gidiyorsunuz, rujunuzu tazeleyip yerinize dönüyorsunuz ve sohbeti kaçırdığınızı fark ediyorsunuz. Üstelik aynı olayı birden fazla kez yaşıyorsunuz. Peki rujunuzu [...]

Ruj Sürmenin İncelikleri

Ruj Sürmenin İncelikleri

Rujlara adeta aşığız, hatta farklı farklı renkler keşfetmekten zevk alıyoruz fakat sürmeyi mi beceremiyoruz? Ruj sürmenin çok çok kolay bir kaç tekniği bulunmaktadır. Ben de sizinle birlikte bunları söyleyeceğim ve bu konuyu aydınlatacağız. Ruj sürerken ilk dikkat etmemiz gereken nokta kenarlara [...]

Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Kırmızı ruj gerek güzelliği gerekse çekiciliği kadınlar için vazgeçilmezleri arasında fakat bu renk ruju sürmek maalesef özellikle acemiler için pek kolay değil. Bu nedenle sevipte kullanamayan pek çok kişi mevcut. Kırmızı ruju sürmek istiyorsanız fakat kendinize yakıştıramıyorsanız veya ruj sürme [...]

Gözlük Kullananların Asla Yapmaması Gereken Makyaj Hataları

Gözlük Kullananların Asla Yapmaması Gereken Makyaj Hataları

Gözlük kullananların asla yapmaması gereken makyaj hataları Gözlük kullanmak çok sıkıcı bir durum olabilir. Ama göz sağlığı için gözlük kullanmamız şarttır. Bunun için sizlere gözlük kullananlara özel asla yapmamaları gereken bazı makyaj hataları adlı bir makale hazırladık. Gözlük takmak [...]

KULLANICILARDAN YORUMLAR

  • Ocak 3, 2017 / 6:56 am
    hande

    bu soru artık aşk mı para mı oldu

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.